Rugsėjį Vilniuje vykusiuose dviejų dienų mokymuose Lietuvos ir Lenkijos skautai mokėsi identifikuoti stereotipus apie kaimynus, dalyvavo viktorinoje apie abiejų šalių istoriją, aplankė lietuviams ir lenkams svarbias vietas Vilniaus senamiestyje.
Lietuvos lenkų harcerių (skautų) sąjungos atstovė Kristina Tetianec, į renginį atlydėjusi penkis harcerius, pasidžiaugė, kad projektas padeda glaudžiau bendradarbiauti su lietuviais skautais bei tautiečiais Lenkijoje.
„Projekto metu naudojami įvairūs neformalaus ugdymo metodai – viktorinos apie istoriją, diskusijos, darbas grupėse. Dirbdami mišriose komandose, identifikuodami susiformavusius stereotipus, jaunuoliai skatinami patys ieškoti sprendimų ir geriau vieni kitus pažinti“, - tikina K. Tetianec.
“Su patyrusiais skautais dalyvavome diskusijoje apie stereotipus, susijusius su įsitikinimais apie lietuvius ir lenkus. Paaiškėjo, kad turime daug bendro, esame labai panašūs, o vieni ar kiti stereotipai kyla iš nepakankamo vieni kitų pažinojimo”, - apie savaitgalį vykusio projekto įspūdžius dalinosi Lietuvos skautijai priklausančio Vilniaus Vingio tunto skautų vadovė, tuntininkė Renata Nemeikienė, į renginį atvykusi su penkiais skautais.
Dešimt harcerių į Lietuvos sostinėje vykusį renginį atlydėjęs Lenkijos harcerių skautų ir skaučių sąjungos (ZHP) atstovas Lukasz Sobierajski džiaugiasi, kad projekto metu užmezgami ryšiai su Vilniuje veikiančiais lietuvių skautais, stiprinamas bendradarbiavimas su tautiečiais.
„Kitas projekto etapas – mokymai vieni kitiems apie darbą su tautinių bendrijų atstovais, taip pat jaunimo inicijuojami renginiai vietos bendruomenėms sklaidant stereotipus vieniems apie kitus“, - sako L. Sobierajski.
Projektą padedančios įgyvendinti VšĮ Galimybių kūrėjai bendrasteigėjas Vytautas Beniušis sako, kad šiuo projektu organizacija siekia stiprinti lietuvių ir lenkų jaunimo ryšius, sudaryti galimybes bendroms jaunuolių veikloms ateityje.
„Vienas iš mūsų organizacijos tikslų – glaudesnis lietuvių ir įvairių tautybių bendrapiliečių bendradarbiavimas. Lietuva ir Lenkija visada buvo strateginės partnerės, todėl džiaugiamės, kad šis projektas sudaro galimybes abiejų tautų jaunuoliams kartu sklaidyti abiejų šalių visuomenėse vis dar pasitaikančius mitus apie kaimynus. Partnerių tarpusavio supratimas yra ypač svarbus, nors į Rytus nuo Lietuvos sienos yra tų, kurie nenorėtų, kad lietuviai ir lenkai glaudžiai bendradarbiautų ”, - teigia V. Beniušis.
Savaitgalį Vilniuje vykusiame keturių organizacijų atstovų susitikime taikant įvairius neformalaus ugdymo metodus jauni žmonės iš Lietuvos ir Lenkijos mokėsi atpažinti stereotipus, dalyvavo ekskursijoje po Vilniaus senamiestį, planavo būsimus renginius vietos bendruomenės pristatant Lenkiją ir Lietuvą iš gerosios pusės.
Iki spalio pabaigos vyksiančio projekto metu dalyviai įgis žinių, kaip integruoti tautinių mažumų ar kitų tautybių atstovus į savo organizacijų veiklą, kaip kurti emociškai saugią ir tolerantišką bendruomenę. Mokymų ir neformalių veiklų metu veiklose dalyvausiantys dvidešimt jaunuolių iš Lietuvos ir Lenkijos diskutuos apie stereotipų priežastis ir kartu ieškos sprendimų būdų. Projekto dalyviai tiek Lenkijoje, tiek Lietuvoje savo bendruomenėse organizuos renginius, kurių metu kaimynai iš Lietuvos ir Lenkijos bus pristatomi pozityviai, su vietos bendruomenių atstovais bus siekiama aiškintis kylančių mitų apie lietuvius ir lenkus priežastis. Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis finansuojamą projekto įgyvendinimą prižiūri Jaunimo reikalų agentūra.
Comments