Kupiškio vaikai ir ukrainiečių jaunimas mokėsi prioritetų nustatymo, laiko planavimo
- galimybiukurejai
- Jun 4, 2022
- 2 min read

Tikslų kėlimasis, laiko planavimas, organizacinių įgūdžių tobulinimas ir pasiruošimas žygiui – tai pagrindinės temos, kuriomis penkių jaunų žmonių komanda gegužę vedė užsiėmimus Kupiškio vaikų dienos centro Subačiaus padalinio lankytojams įgyvendindami Europos solidarumo korpuso projektą. Kaip ir ankstesniame susitikime, renginyje dalyvavo ir centrą lankantys vaikai iš Ukrainos, kurie į Lietuvą kartu su tėvais pasitraukė Rusijai užpuolus jų šalį.
„Balandžio mėnesį vienas iš projekto koordinatorių mums surengė mokymus apie laiko planavimą ir tikslų kėlimąsi, kurių metu diskutavome apie prioritetų susidėliojimą, turėjome praktinių užduočių. Todėl šio užsiėmimo metu pritaikėme įgytas žinias - mokėme vaikus keltis konkrečius tikslus, akcentavome, kad svarbus ne tik pirminis sumanymas, bet ir konkreti tikslo formuluotė ir jos užrašymas popieriuje. Taip pat pasakojome apie prioritetų sudarymą ir reguliarios savikontrolės svarbą siekiant įgyvendinti užsibrėžtus tikslus“, - pasakoja projekte dalyvaujantis Dominykas Židonis.
Pasak jo, siekiant, kad išsikelti tikslai, tokie kaip noras užaugus būti gydytoju, virstų realybe, verta susidaryti priemonių planą šiam tikslui pasiekti – pavyzdžiui, apsispręsti mokykloje daugiau dėmesio skirti gamtos mokslams, tokiems kaip biologija ar chemija, stengtis mokytis aukštais balais, savarankiškai mokytis papildomai ir taip siekti įgyti pranašumą stojant į aukštąją mokyklą.
„Mokymuose turėjome ir antrą dalį - kėlėme tikslus organizuojamam žygiui, o supažindinę vaikus su skautiškų renginių organizavimo principais - štabo funkcijomis, renginio planavimo ir programos įvairovės užtikrinimo svarba, kartu dėliojomės būsimo žygio planą. Kaip seksis žygis - bus matyti jau netrukus, kai drauge su projekto dalyviais keliausime į gamtą ieškoti skautiškų nuotykių“, - vykusį užsiėmimą prisimena savanorė Eva Šarakovaitė.
Mokymuose dalyvavo ir centrą lankantys vaikai iš Ukrainos, todėl savanoriai dalį užsiėmimo vedė rusų kalba. „Džiugu, kad projekto metu tenka gilinti rusų kalbos žinias - pastebime, kad vis mažiau reikia prašyti dienos centro darbuotojos, kad mums padėtų vertėjaujant“, - sako Eva.
Mergina tikina pastebėjusi, kad vesdama užsiėmimus ir pati išmokstanti perprasti kiekvieną projekte dalyvaujantį vaiką, jo emocijų kaitą. Savanorės teigimu, dabar ji pati drąsiau imasi atsakomybių ne tik šio projekto metu, bet ir skautiškose stovyklose, aktyviau ieško būdų, kaip paskatinti iš prigimties ramius žmones veikti aktyviai.
Septynių mėnesių trukmės Europos Komisijos finansuojamo projekto metu penki 18-21 m. amžiaus savanoriai iš Panevėžio – dvi merginos ir trys vaikinai - savanoriauja VšĮ Kupiškio vaikų dienos centro Subačiaus padalinyje. Čia jie dalinasi žiniomis su 8-12 metų amžiaus Kupiškio rajono vaikais, kurie turi mažiau galimybių įsitraukti į įvairias veiklas dėl socialinės padėties ir socialinių įgūdžių trūkumo, patiria socialinę atskirtį ar yra iš socialinės rizikos šeimų, turi mažiau socialinių įgūdžių, reikalingų pilnaverčiam jaunų žmonių gyvenimui. Projektą „Strenghening social inclusion of local children in Lithuania“ koordinuoja VšĮ Galimybių kūrėjai, o Europos solidarumo korpuso projektų įgyvendinimą Lietuvoje prižiūri Jaunimo reikalų agentūra.
Comments