Šeštadienį, lapkričio 20-ąją, kartu su projekto partneriais vykome į Visaginą. Renginio metu projekto dalyviai turėjo galimybę sužinoti šio „atominiu“ vadinamo miesto istoriją, susipažinti su lietuvių, lenkų ir rusų skautų tradicijomis bei kartu atlikti gerąjį darbelį – Visagino šeimos ir vaiko gerovės centre pravesti žaidimų ir praktinių skautiškų užsiėmimų šio centro globotiniams.
Ankstyvą šeštadienio rytą sostinės traukinių stotyje susitikę Vilniaus Vingio tunto, Lietuvos lenkų harcerių (skautų) sąjungos ir Galimybių kūrėjų atstovai nusprendėme – veltui laiko 2 val. trukmės kelionėje į Visaginą neleisime. Su skautų vadovėmis Ineta ir Blanka sutarėme - vykstant patogiu traukiniu laiką reikėtų išnaudoti prasmingai – užuot spoksojus į telefonus, verčiau papasakoti vieni kitiems apie organizacijų uniformas, kaklaraiščius, skautavimo ypatumus. Sužinojome už kokius nuopelnus rišami kaklaraiščiai, taip pat kodėl lietuvių skautų organizacijose uniformos gaunamos greičiau, o harcerių organizacijoje uniforma užsitarnaujama per tam tikrą laiką. Kalbėtasi ir apie tradicines organizacijų šventes, skautavimo miške ypatumus.
Nuvykus į Visaginą, mus pasitiko Visagino skautų organizacijos atstovai, su vadovu, broliu Dmitrijumi (skautuose geriau žinomu Lapino vardu) priešakyje. Traukinių stotyje įvyko skautiška rikiuotė, kur buvo raportuojama trimis kalbomis – lietuvių, lenkų ir rusų. Pastebėjome, kad pro šalį ėję praeiviai šią rikiuotę stebėjo kaip smagią pramogą. Vėliau žygiavome į Visagino centrą, pakeliui aplankydami svarbiausius miesto objektus, susipažindami su miesto istorija. Žygio metu jaunimui buvo surengta viktorina, kurios metu jie galėjo pagilinti žinias ir sužinoti įdomių faktų apie jauniausią Lietuvos miestą.
Visagino šeimos ir vaiko gerovės centre lietuvių, lenkų ir rusų skautai mokino tradicinių skautiškų žaidimų, centro globotiniai galėjo išmokti, kaip susikurti laužą, pasistatyti palapinsiaustę ar išsitempti gamtoje ypač praverčiantį tentą.
Po pietų Visagino mieste projekto dalyviams buvo surengtas orientacinis žaidimas, kurio metu mišriomis komandomis, sudarytomis iš trijų skautiškų organizacijų atstovų, jaunimas turėjo aplankyti įvairius mieste esančius objektus.
Paskutinė renginio dalis vyko šalia traukinių stoties – miške jaunimui surengtas karinis strateginis žaidimas. O po jo – atsisveikinimas traukinių stotyje ir sutarimas jau greitai susitikti Vilniuje kitame bendrame keturių organizacijų renginyje.
Všį Galimybių kūrėjai įgyvendina Vilniaus savivaldybės dalinai finansuojamą projektą, kuriuo skatinama jaunimo tolerancija ir tarpusavio bendradarbiavimas pažįstant įvairias Lietuvoje gyvenančias tautines mažumas.
Projekto metu bendradarbiaujama su Vilniuje ir Visagine veikiančiomis trimis partnerėmis - viešosiomis įstaigomis, dirbančiomis su lietuvių ir tautinių mažumų jaunimu: Lietuvos lenkų harcerių (skautų) sąjunga, Visagino skautų organizacija ir Vilniaus Vingio tuntu.
Lapkritį prasidėjusiame ir iki gruodžio pabaigos vyksiančiame projekte planuoja dalyvauti daugiau nei dvidešimt atstovų iš keturių organizacijų.
Comments