Tęsiant lietuvių, lenkų ir rusų skautiškų organizacijų bendradarbiavimą, gruodį surengta ekskursija po Rasų kapines Vilniuje, aplankyti istoriniai objektai sostinės senamiestyje. Trijų organizacijų jaunimas daugiau susipažino atlikdami bendras užduotis, darydami gerąjį darbelį, o vėliau kartu pietaudami.
Susitikę lietingą gruodžio dieną, Visagino skautų organizacijos, Lietuvos lenkų harcerių (skautų) sąjungos, Vilniaus Vingio tunto ir Galimybių kūrėjų atstovai surengė bendrą rikiuotę Vilniaus traukinių stotyje. Vėliau jie aplankė Lietuvos geležinkelių muziejų traukinių stotyje ir pradėjo žygį į Vilniaus Rasų kapines, kur uždegė žvakeles prie 1920 m. kovose dėl Vilniaus žuvusių lietuvių ir lenkų karių kapų, patriarcho Jono Basanavičiaus, harcerių (lenkų mergaičių skaučių) įkūrėjos Marynos Grzesiakowos kapų, Lenkijos prezidento Jozefo Pilsudskio širdies kapo.
Keturių organizacijų atstovai taip pat užsuko į Rasų kapinėse esančią senųjų kapiniųcentrinę koplyčią, kurioje palaidoti 1863-1864 m. sukilimo prieš carinę Rusiją vadai ir įvairių tautybių sukilėliai, susipažino su šio sukilimo reikšme istorijai.
Vėliau jaunimas turėjo užduotį mišriomis komandomis, sudarytomis iš trijų organizacijų, surasti įvairius Rasų kapinėse palaidotų žmonių kapus, uždegti prie jų žvakelę, pakeliui surinkti rastas šiukšles ir sudegusias žvakeles.
Po šios užduoties laukė žygis į Vilniaus centrą, pakeliui aptariant Užupio nepriklausomybės idėją, aplankant Skaisčiausios Dievo Motino Soborą, statytą dar kunigaikščio Algirdo laikais, susipažįstant su šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių istorija bei Adomo Mickevičiaus paminklu ir prie jo 1987 m. rugpjūčio 23-ąją įvykusiu protesto mitingu, kuriame reikalauta išvesti SSRS kariuomenę iš Lietuvos.
Prie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino paminklo Katedros aikštėje aptarti jo kaip užsienio investuotojus sugebėjusio pritraukti diplomato gebėjimai, supažindinta su Vilniaus aukštutinės ir žemutinės pilių istorija, Katedros ir Gedimino pilies kalno požemių paslaptimis.
Po pietų Gedimino prospekte žygis tęsėsi Vilniaus ir Vokiečių gatvėmis, papasakojant apie šių gatvių istoriją, pakeliui stabtelint prie Radvilų rūmų, Barboros Radvilaitės paminklo, Vilniaus rotušės pastato. Prie Jono Basanavičiaus paminklo aptarta jo įamžinimo atsiradimo idėja, šios istorinės asmenybės vaidmuo Lietuvos istorijoje, o prie Aušros Vartų papasakota apie šios vietos sakralinę reikšmę, taip pat supažindinta su legendomis, siejamomis su vieninteliais išlikusiais Vilniaus gynybinės sienos vartais.
Vilniaus traukinių stotyje įvyko simbolinis keturių organizacijų atsisveikinimas sutarus jau greitai susimatyti nuotolinėje keturių organizacijų diskusijoje. XXX
VšĮ Galimybių kūrėjai įgyvendina Vilniaus savivaldybės dalinai finansuojamą projektą,
kuriuo skatinama jaunimo tolerancija ir tarpusavio bendradarbiavimas pažįstant įvairias Lietuvoje gyvenančias tautines mažumas.
Projekto metu bendradarbiaujama su Vilniuje ir Visagine veikiančiomis trimis partnerėmis - viešosiomis įstaigomis ir asociacijomis, dirbančiomis su lietuvių ir tautinių mažumų jaunimu: Lietuvos lenkų harcerių (skautų) sąjunga, Visagino skautų organizacija ir Vilniaus Vingio tuntu.
Lapkritį prasidėjusiame ir iki gruodžio pabaigos vyksiančiame projekte planuoja dalyvauti daugiau nei dvidešimt atstovų iš keturių organizacijų.
Comments